Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
O firmie

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem francuskiej marki SUISSEX-INC na terenie Polski.


Z racji naszej pasji jaką jest wędkarstwo spinningowe. Postanowiliśmy ściągnąć te rewelacyjne przynęty na terytorium Polski.1930 - Legenda twórcy Suissex
Pochodzący z Europy Wschodniej Maurice EISENBACH był zapalonym wędkarzem poszukującym innowacyjnego produktu do łowienia drapieżników. Wtedy łowienie ryb było dla niego sposobem na zaspokojenie potrzeb żywieniowych. Szczupak północny występował obficie w strumieniach, rzekach, stawach i jeziorach Franche-Comté (region we wschodniej Francji w pobliżu granicy ze Szwajcarią). W niektórych okolicznych sklepach wędkarskich pojawiły się pierwsze sztuczne przynęty.


1943-1944 - Narodziny błystki wędkarskiej
Jako doświadczony wędkarz Maurice EISENBACH miał dużą wiedzę na temat zachowania drapieżników. Chodzi o to, że przynęty wędkarskie w tamtym czasie nie były przystosowane do tego, aby Maurice z powodzeniem łowił ryby w środowisku wodnym, które zwykle poszukiwał. Widząc rosnące zapotrzebowanie, Maurice rozpoczął po 2 latniej refleksji i badaniach nad stworzeniem uniwersalnej metalowej błystki, która może dostosować się do każdego łowiska. Mając na celu osiągnięcie najlepszego kompromisu między równowagą a hydrodynamiką, Maurice przeprowadził wiele faz testów, zanim osiągnął swój ostateczny cel.


1945-Od prototypów do pierwszej produkcji błystek Suissex
Pomysł Maurice'a EISENBACHA polegał na stworzeniu przynęty na zaokrąglonym drucie i umożliwiającej dobór wagi błystki dzięki wymiennym obciążeniu. Kluczową kwestią, nad którą Maurice spędzał wiele czasu, były ruchy skrzydełka i działanie w wodzie. Jego celem było uzyskanie unikalnej, powolnej, wszechstronnej i atrakcyjnej akcji, aby północne szczupaki miały czas na wycelowanie w przynętę przed atakiem. Techniczna sprawność błystki pochodziła ze słynnego, pojedynczego skrzydełka,  z trzema bokami, z 8 czerwonymi i czarnymi liniami. Aby zwiększyć wydajność błystki i zapewnić maksymalne połowy, Maurice dodał pompon z czerwonej wełny, aby ukryć kotwicę i podkreślić „krwawy” efekt błystki.

 

Wybór nazwy Suissex
Podczas II wojny światowej Maurice EISENBACH miał pewne problemy z zaopatrzeniem w surowce na terytorium Francji. Szwajcaria była jedynym krajem, który mógł zapewnić mu potrzebne produkty do produkcji jego błystki. Aby podziękować swoim szwajcarskim przyjaciołom i partnerom, Maurice postanowił nazwać swoją pierwszą obrotówkę „Suissex Veronix”.

 

1946 - Rozpoczęcie produkcji spinnerów Suissex w Wersalu
Ze względów logistycznych i zaopatrzeniowych Maurice EISENBACH musiał opuścić region Jury i udał się do stolicy Francji, aby szukać sukcesu, którego spodziewał się ze swoją rewolucyjną przynętą. Minęło wiele lat, a reputacja twórcy Suissex Veronix wzrosła. Kto pomyślał, że może sprostać szalonemu wyzwaniu, jakim jest wyprodukowanie wyjątkowej i rewolucyjnej błystki do łowienia drapieżników z jego małego warsztatu w pobliżu Chateau de Versailles.

1970 - przejście na emeryturę Maurice'a EISENBACHA
Po dziesięcioleciach zdrowie fizyczne Maurice'a nie pozwalało mu już produkować obrotówek, więc zdecydował, że nadszedł czas, aby przejść dalej i sprzedać swoją firmę. Państwo FLORENT zastąpili Maurice'a z takim samym entuzjazmem i pasją, jak zawsze.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl